Fysiikan abikurssi (28 t)
Onnistu ylioppilaskirjoituksissa, tule vahvistamaan osaamistasi kesäyliopistoon!
Aika ja paikka
Ma–pe 18.–22.7. ja ma–ti 25.–26.7.2022 klo 16.30–19.45
Kurssi järjestetään etäopetuksena verkossa, joten osallistuminen paikasta riippumatta onnistuu vaivattomasti.
Tarjolla myös: Videokurssi luonnontieteiden ylioppilaskirjoitusten ohjelmistoista https://www.ppkyo.fi/fi/videokurssi-matikkaeditorin-taulukkolaskennan-ja-kuvaajien-laadinnan-perusteista/

Kohderyhmä
Opiskelijat, jotka haluavat kerrata lukion fysiikan kursseja ylioppilaskirjoituksia tai pääsykokeita varten
Kouluttaja
FM Markus Hyytinen
Sisältö
Kurssilla käsitellään lukion fysiikan kurssien keskeisimpiä aiheita keskittyen sähkö- ja magnetismioppiin sekä mekaniikkaan. Opetuksen sisältöä muokataan oppilaiden tason ja toivomusten mukaan.
Huomioitavaa
Kesäyliopisto palvelee abi-, lukiolais- ja peruskoulun kertaaviin kursseihin liittyen seuraavasti:
Hinta
90 € sisältäen sähköisen oppimateriaalin
Kurssin voi maksaa ilmoittautumisen yhteydessä Paytrailin kautta tai myöhemmin lähetettävällä laskulla.
Ilmoittautuminen
27.6.2022 mennessä Pohjois-Pohjanmaan kesäyliopistoon alla olevan ilmoittautumislinkin kautta; koulutuksessa on rajoitettu osallistujamäärä
Otamme ilmoittautumisia vastaan myös 27.6. jälkeen, jos kurssilla on tilaa.
Ilmoittautuminen on sitova. Viimeisen ilmoittautumispäivän jälkeen tapahtuvasta perumisesta laskutetaan puolet kurssimaksusta. Mikäli perumista ei tehdä lainkaan tai peruminen/keskeyttäminen tehdään koulutuksen alkamisen jälkeen, laskutetaan koko kurssimaksu. Peruutus tulee tehdä aina kirjallisesti. Kurssimaksut ovat ulosottokelpoisia (L 632/1998, 24 §). Kesäyliopisto ei palauta maksuja.