Etusivu » Täydennyskoulutus » Muut koulutukset
  Koulutuksen nimi Toimipaikka Ajankohta
1 Akupunktio-koulutus, perusopinnot Oulu 10.01.2020-31.01.2021
2 Akupunktio-koulutus, perusopinnot Oulu 06.11.2020-08.08.2021
3 Akupunktio-koulutus, syventävät opinnot Oulu 30.08.2019-30.04.2021
4 Alppihiihdon ohjaajakurssi Rukalla, Kevät 2021 Kuusamo 25.03.2021-25.04.2021
5 Alppihiihdon ohjaajakurssi Rukalla, Syksy 2020 Kuusamo 08.10.2020-08.11.2020
6 Alppihiihdon ohjaajakurssi Rukalla, Talvi 2021 Kuusamo 07.01.2021-07.02.2021
7 Digiosaamisen perusteet 1 op Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska
8 DiKATA - Digiosaaminen on uusi kansalaistaito! Oulu 04.03.2020-31.12.2020
9 Ekspressiivisen taideterapian perusteet 20 op Oulu 26.09.2020-23.05.2021
10 Haavoittuva mieli - tunnista ja tue Oulu 15.02.2021-22.02.2021
11 Hengittämällä helpottaa Oulu 29.01.2021-31.01.2021
12 Itsemyötätunto Oulu 26.02.2021-27.02.2021
13 Jännittäjäryhmän ohjaajakoulutus Ylivieska 14.04.2021
14 Kirjoitetaan oma kirja Oulu 30.01.2020-31.05.2021
15 Kirjoitetaan oma kirja (myös etänä) Oulu 28.01.2021-20.05.2021
16 Lumilautailun ohjaajakurssi Rukalla, Kevät 2021 Kuusamo 25.03.2021-25.04.2021
17 Lumilautailun ohjaajakurssi Rukalla, Syksy 2020 Kuusamo 08.10.2020-08.11.2020
18 Lumilautailun ohjaajakurssi Rukalla, Talvi 2021 Kuusamo 07.01.2021-07.02.2021
19 Luontohoiva -ohjaajakoulutus 10 op, 2020-2021 Kuusamo 26.10.2020-15.03.2021
20 Musiikin ilmaisohjelmat internetissä - webinaari Oulu 12.04.2021-17.05.2021
21 Pohjois-Suomen vanhusneuvostopäivä Syksy 2020
22 Puutarhaterapia osana hyvinvointia Ylivieska 22.02.2021-10.05.2021
23 Ryhmäanalyyttinen työnohjaajakoulutus 60 op Pyhäjärvi 16.11.2018-31.12.2020
24 Ryhmäanalyyttinen työnohjaajakoulutus 60 op Pyhäjärvi 2021-2023
25 Seksuaalineuvojakoulutus 30 op 2020 Oulu 28.01.2020-02.12.2020
26 Seksuaalineuvojakoulutus 30 op 2021 Oulu 19.01.2021-15.12.2021
27 Simply Meditaatio Oulu 20.11.2020
28 TRE stressinpurkuliikkeet - etäoppimisen kurssi Oulu 25.08.2020-30.11.2020
29 Tunnetaitoja aikuisille – Intensiivikurssi omiin tunteisiin Oulu 02.10.2020-14.11.2020
30 Varga–Neményi-menetelmä 1. luokan matematiikan opetuksessa Ylivieska 23.09.2021-13.11.2021
31 Voicefulness® – tietoista läsnäoloa äänessä Ylivieska 27.03.2021-28.03.2021
32 Voimaa tunteista – valjasta tunne-energia käyttöösi Oulu 19.11.2020
33 Voimavarakeskeinen työnohjaajakoulutus 2020-2022 (60 op) Oulu 03.02.2020-30.06.2022
34 Välineitä koulukuraattorin työn arkeen Pyhäjärvi 11.02.2021-31.12.2022
35 Write Business Emails in English Online Oulu 27.01.2021-03.03.2021