Etusivu » Täydennyskoulutus

Täydennyskoulutus

  Koulutuksen nimi Toimipaikka Ajankohta
1 Adobe Photoshopin peruskurssi Oulu 17.02.2020-16.03.2020
2 Ajankohtaista sivistystoimen hankinnoista Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 13.01.2020
3 Akupunktio-koulutus, perusopinnot Oulu 10.01.2020-31.01.2021
4 Akupunktio-koulutus, syventävät opinnot Oulu 30.8.2019-huhtikuu 2021
5 Alppihiihdon jatkokurssi (taso 3) Rukalla talvella 2019 / Alpine ski instructor course (level 3) at Ruka in Winter 2019 Kuusamo 30.11.2019–8.12.2019
6 Android-järjestelmä tutuksi Pyhäjärvi 19.02.2020-25.03.2020
7 Asahi Health® -ohjaajakoulutus Oulu 18.04.2020-17.05.2020
8 Asiakkaan, omaisen ja hoitohenkilökunnan oikeudet ja velvollisuudet kotisairaanhoidossa ja kotipalvelussa Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 30.01.2020
9 Avaimia tunnelukkojen tunnistamiseen Ylivieska 27.03.2020-28.03.2020
10 DiKATA - Digiosaaminen on uusi kansalaistaito! Oulu 16.09.2019-31.12.2020
11 Ekspressiivisen taideterapian perusteet 20 op Oulu 05.10.2019-24.05.2020
12 Elintapaohjaaja 2 op Oulu 01.10.2019-20.02.2020
13 Englantilainen filologia 35 op (OY) Oulu 09.09.2019-31.07.2020
14 Erityisherkän lapsen ja asiakkaan kohtaaminen ja tukeminen Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 19.03.2020
15 Erityiskasvatus oppilaanohjauksen palasena Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 03.04.2020
16 Erityisosaamista neuropsykiatrisen asiakkaan ohjaukseen ja valmennukseen 5 op Pyhäjärvi, Ylivieska 07.05.2020-09.06.2020
17 Erityisosaamista neuropsykiatrisen asiakkaan ohjaukseen ja valmennukseen, jatko-opinnot 23 op Ylivieska 10.09.2020-27.11.2020
18 Erityispedagogiikka 25 op (JY) Ylivieska 01.08.2018-31.07.2019
19 Erkkaa verkossa syksy 2019 Oulu 11.09.2019-04.12.2019
20 GAS-menetelmän työpajakoulutus Ylivieska 07.02.2020-14.02.2020
21 Googlen pilvipalvelut Pyhäjärvi 01.04.2020-29.04.2020
22 HYP-käynnistäjäkoulutus Pyhäjärvi, Ylivieska 27.11.2019-28.11.2019
23 Hyvinvoinnin ja terveyden edistäminen (HYTE) -osaamiskokonaisuus 25-31 op (UEF) Pyhäjärvi, Ylivieska 03.01.2019-31.07.2020
24 Itsemyötätunto Oulu 20.03.2020-21.03.2020
25 Jännittäjäryhmä – matka omaan itseen ja jännittämiseen (20 t) Oulu 28.10.2019-25.11.2019
26 Jännittäjäryhmän ohjaajakoulutus Ylivieska 06.11.2020
27 Kehitykselliset neuropsykologiset oirekuvat lapsuus ja nuoruusiässä: Neurokognitiiviset häiriöt ja oppimisvaikeudet Pyhäjärvi, Ylivieska 19.02.2020-20.02.2020
28 Kehitysvammaisten saattohoito Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 26.02.2020
29 Kirjaaminen sosiaalialalla Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 18.03.2020
30 Kirjallisuusterapeuttikoulutus 40 op Oulu Syksy 2020-kevät 2022
31 Kirjallisuusterapia henkilökohtaisen ja ammatillisen kasvun välineenä 15 op Oulu 22.02.2020-20.09.2020
32 Kirjoitetaan oma kirja Oulu 30.01.2020-28.05.2020
33 Kirjoittamisen kesäkurssi Oulu 13.06.2020-14.06.2020
34 Kokonaisvaltainen joogaohjaajan koulutus Oulu 22.03.2019-01.12.2019
35 Kokonaisvaltainen joogaohjaajan koulutus Oulu 07.08.2020-17.01.2021
36 Kokonaisvaltainen lapsijoogan ohjaajan koulutus Oulu 25.10.2019-29.03.2020
37 Kokonaisvaltainen rentoutusohjaajan koulutus Oulu 05.06.2020-28.11.2020
38 Kokonaisvaltainen rentoutusohjaajan koulutus Oulu 22.02.2019-14.12.2019
39 Konkurssipesän käytännön hoitaminen Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 03.12.2019
40 Kriisityön koulutusohjelma 20 op – ”Stepped model of care” Oulu 09.09.2019-19.05.2020
41 Kunnan rakennusurakat – reklamaatio, takuu ja vakuudet Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 13.02.2020
42 Kysytään koiralta Oulu 22.02.2020
43 Laaja-alainen erityisopettaja pedagogisena asiantuntijana (Oulu kevät 2020) Oulu 22.01.2020
44 Laaja-alainen erityisopettaja pedagogisena asiantuntijana (Pyhäjärvi kevät 2020) Pyhäjärvi 22.02.2020
45 Lasten aistiyliherkkyys Oulu 21.02.2020-20.03.2020
46 Lasten syömispulmat ja niiden kuntouttaminen Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 25.02.2020
47 Lasten tunnetaito-ohjaaja MM® -peruskoulutus 40 op Oulu 16.03.2020-24.03.2021
48 Laulupiirtämisen jatkokurssi - Laulupiirtäminen osana toiminnallista prosessia (syksy 2019) Oulu 29.11.2019
49 Laulupiirtämisen jatkokurssi -Laulupiirtäminen osana toiminnallista prosessia (kevät 2020) Pyhäjärvi, Ylivieska 28.01.2020
50 LCA Life Coach® -koulutus 20 op Oulu 08.11.2019-04.10.2020
51 LCA Life Coach® -koulutus 20 op Oulu 16.11.2018-01.12.2019
52 Luovan kirjoittamisen jatkokurssi Oulu 05.09.2019-18.12.2019
53 Luovan kirjoittamisen jatkokurssi Oulu 16.01.2020-20.05.2020
54 Maalataan yhdessä! Oulu 26.08.2019-09.12.2019
55 Maalataan yhdessä! Oulu 20.01.2020-18.05.2020
56 Maalauksen kesäkurssi Oulu 12.06.2020-14.06.2020
57 Maalausryhmä senioreille Oulu 05.09.2019-12.12.2019
58 Maalausryhmä senioreille Oulu 23.01.2020-28.05.2020
59 Markkinointi 25 op (VY) Pyhäjärvi, Ylivieska 01.08.2018-31.07.2019
60 Mindfulness tunnetaitovalmentaja 25 op Oulu 06.04.2020-30.10.2020
61 Mobiilitreeniä senioreille, alkeiskurssi Oulu 28.01.2020-30.01.2020
62 Mobiilitreeniä senioreille, jatkokurssi Oulu 04.02.2020-06.02.2020
63 MuistiKUNTO®-ohjaajakoulutus Oulu 27.11.2019
64 Muistisairaan ymmärtävä kohtaaminen Oulu 24.02.2020
65 Musa tuntuu! Musiikillinen tunne- ja vuorovaikutusleikki Oulu 29.01.2020
66 NLP -elämäntaitoja ja hyvinvointia Pyhäjärvi, Ylivieska 30.11.2019
67 Opetushallinnon tutkinto 15 op Raahe
68 Oppilaan vahvuuksien tunnistaminen ja tukeminen kuvataiteen keinoin Oulu, Pyhäjärvi, Raahe 10.02.2020-12.02.2020
69 Oppilaitosten viestintä – juridiikkaa ja käytäntöä Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 04.02.2020-11.02.2020
70 Ottolapset, isyydet ja poissaolevat perilliset kuolinpesässä Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Ylivieska 27.11.2019
71 Palvelumuotoilu 25 op (LY) Oulu 22.09.2018-31.12.2019
72 Palvelumuotoilu 25 op (LY) Oulu 02.02.2019-31.12.2019
73 Palvelumuotoilu ja asiakaslähtöinen tuotteistaminen Kuusamo 29.01.2020
74 Palvelumuotoilun työkalut Oulu 20.04.2020-21.04.2020
75 Pastellia paperille Oulu 18.04.2020-19.04-2020
76 Perhearviointi – Perheen toimintakyvyn, voimavarojen, vahvuuksien ja vaikeuksien arviointimenetelmä Oulu 01.04.2020-27.05.2020
77 Pesänselvittäjä ja pesänjakaja – Oikeudet ja velvollisuudet erilaisissa ositus- ja jakotilanteissa Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Ylivieska 26.11.2019
78 Practise Business English Speaking and Listening Online Oulu 30.10.2019-04.12.2019
79 Psykofyysisen psykoterapian perusteet 30 op Oulu 31.10.2019-04.04.2020
80 Psykologia 25 op (OY) - ayA250603 Oulu 14.05.2019-31.12.2019
81 Psykoterapeuttiset valmiudet 30 op Oulu 12.09.2019-21.08.2020
82 Psykoterapeuttiset valmiudet 30 op SYKSY 2020 Oulu 24.09.2020-15.06.2021
83 Rajantaju - Kirjallisuusterapeuttinen kuuntelupaikka Oulu 17.09.2019-17.12.2019
84 Ratkaisukeskeinen coach ja valmentaja -koulutus 30 op Oulu 27.02.2020-21.05.2021
85 Ratkaisukeskeinen lyhytterapeutti 20 op Oulu 26.11.2019-15.12.2020
86 Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja 30 op Oulu 23.09.2019-06.05.2020
87 Resilienssin vahvistamisen valmentajakoulutus auttamisaloilla työskenteleville (10 op) Oulu 23.01.2020-08.06.2020
88 Ruotsin kieli 25 op (OY) Oulu 13.09.2019-31.12.2020
89 Ryhmäanalyyttinen työnohjaajakoulutus 60 op Pyhäjärvi 16.11.2018-31.12.2020
90 Ryhmäanalyyttinen työnohjaajakoulutus 60 op Pyhäjärvi, Ylivieska 2020-2022
91 Sanataideohjauksen perusteet Oulu 14.02.2020-08.08.2020
92 Seksuaalineuvojakoulutus 30 op 2020 Oulu 28.01.2020-22.11.2020
93 Simply Meditaatio Oulu 25.11.2019
94 Sosiaali- ja terveydenhuollon tietosuojan ja tietoturvan omavalvontasuunnitelma Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 06.02.2020-20.02.2020
95 Steinerpedagogiikan perusteet 15 op Oulu 08.02.2019-31.12.2019
96 Tarjouspyynnön laatiminen kunnan rakennusurakassa Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 12.02.2020
97 Tietosuojavastaavan osaaminen ajan tasalle! Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 07.05.2020
98 Trauma Tapping Technique Oulu 26.11.2019
99 Traumainformoitu hoito — Läsnäoloa ja tunnetaitoja terveydenhoidon henkilöstölle Oulu 25.03.2020
100 Traumapsykoterapian perusteet Oulu 30.03.2020-31.03.2020
101 TRE®-ohjaajakoulutus Oulu 30.01.2020-12.10.2020
102 Tunnetaitoja aikuisille – Intensiivikurssi omiin tunteisiin Oulu 18.10.2019-30.11.2019
103 Vanhusten suun hoito Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 20.03.2020
104 Varhennetun englannin täydennyskoulutus 2 op Kuusamo 7.9.2019 alk.
105 Videoiden hyödyntäminen markkinoinnissa ja viestinnässä Oulu 20.02.2020-21.02.2020
106 Viestintä 25 op (OY) Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 25.09.2019-31.12.2020
107 Viestintä 25 op (OY) Oulu 26.09.2018-31.12.2019
108 Voimauttavan vuorovaikutuksen perusteet kehitysvammatyössä Pyhäjärvi, Ylivieska 10.03.2020
109 Voimavarakeskeinen mindfulness-ohjaaja 25 op Oulu 18.10.2019-14.03.2020
110 Voimavarakeskeinen työnohjaajakoulutus 2018–2020 (60 op) Oulu 01.02.2018-30.06.2020
111 Voimavarakeskeinen työnohjaajakoulutus 2020-2022 (60 op) Oulu 03.02.2020-30.06.2022
112 Voimavaroja logoterapeuttisesta ajattelusta Pyhäjärvi, Ylivieska 13.02.2020
113 Väkivaltauhan kohtaaminen ja hallinta työpaikoilla Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 20.03.2020
114 Välineitä koulukuraattorin työn arkeen Pyhäjärvi, Ylivieska 2020-2021
115 Windows 10-käyttöjärjestelmä tutuksi Pyhäjärvi 15.01.2020-12.02.2020
116 Write Business Emails in English Online Oulu 05.02.2020-18.03.2020
117 Älylaite tutuksi -kurssi, Törmänen Kuusamo 31.10.2019-28.11.2019