Etusivu » Koulutustarjonta

Valitse haluamasi hakuehdot ja klikkaa Hae.
Choose the terms for your search and press Hae.

Valittavanasi on seuraavat hakuehdot:

  • Valitse kategoria
  • Valitse kesäyliopiston toimipaikka
  • Valitse, haluatko koulutuslistauksen aika- vai aakkosjärjestyksessä
  • Klikkaa lopuksi Hae-painiketta
  Koulutuksen nimi Toimipaikka Ajankohta
1 Abikurssi matematiikan, fysiikan ja kemian ohjelmistoista Oulu 17.02.2020-24.02.2020
2 Adobe Photoshopin peruskurssi Oulu 17.02.2020-16.03.2020
3 Ajankohtaista sivistystoimen hankinnoista Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 13.01.2020
4 Aktivoi ranskan taitosi (20 t) Oulu 10.10.2019-19.12.2019
5 Akupunktio-koulutus, perusopinnot Oulu 10.01.2020-31.01.2021
6 Akupunktio-koulutus, syventävät opinnot Oulu 30.8.2019-huhtikuu 2021
7 Alppihiihdon jatkokurssi (taso 3) Rukalla talvella 2019 / Alpine ski instructor course (level 3) at Ruka in Winter 2019 Kuusamo 30.11.2019–8.12.2019
8 Android-järjestelmä tutuksi Pyhäjärvi 19.02.2020-25.03.2020
9 Arabian kielen peruskurssi I, 5 op (OY) - ay905060Y Oulu 28.10.2019-20.04.2020
10 Asahi Health® -ohjaajakoulutus Oulu 18.04.2020-17.05.2020
11 Asiakkaan, omaisen ja hoitohenkilökunnan oikeudet ja velvollisuudet kotisairaanhoidossa ja kotipalvelussa Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 30.01.2020
12 Avaimia tunnelukkojen tunnistamiseen Ylivieska 27.03.2020-28.03.2020
13 Biologian abikurssi 24 t Oulu 19.02.2020-03.03.2020
14 Business Writing 2-4 op (OY) 2-4 op (OY) - ay902138Y,ay902175Y,ay902176Y Oulu 28.10.2019-17.01.2020
15 Digitaalisen taiteen työpajat 7 op (LY) Kuusamo Syksy 2019 - Kevät 2020
16 DiKATA - Digiosaaminen on uusi kansalaistaito! Oulu 16.09.2019-31.12.2020
17 Ekspressiivisen taideterapian perusteet 20 op Oulu 05.10.2019-24.05.2020
18 Elintapaohjaaja 2 op Oulu 01.10.2019-20.02.2020
19 Elämänkatsomustieto 25 op (OY) Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 07.10.2019-25.05.2020
20 Elämänkatsomustieto 25 op (OY) Oulu 20.05.2019-25.11.2019
21 Elämänkatsomustieto 35 op (OY) Oulu, Pyhäjärvi, Ylivieska 07.10.2019-31.12.2020
22 Elämänkatsomustieto 35 op (OY) Raahe 01.09.2018-31.12.2019
23 Englannin abikurssi (30 t) Oulu 17.02.2020-26.02.2020
24 Englantilainen filologia 35 op (OY) Oulu 09.09.2019-31.07.2020
25 English Activation Course 2 op (OY) - ay902063Y Oulu 30.09.2019-09.12.2019
26 Erityisherkän lapsen ja asiakkaan kohtaaminen ja tukeminen Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 19.03.2020
27 Erityiskasvatus oppilaanohjauksen palasena Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 03.04.2020
28 Erityisosaamista neuropsykiatrisen asiakkaan ohjaukseen ja valmennukseen 5 op Pyhäjärvi, Ylivieska 07.05.2020-09.06.2020
29 Erityisosaamista neuropsykiatrisen asiakkaan ohjaukseen ja valmennukseen, jatko-opinnot 23 op Ylivieska 10.09.2020-27.11.2020
30 Erityispedagogiikka 25 op (JY) Raahe 10.09.2019-31.07.2020
31 Erityispedagogiikka 25 op (JY) Ylivieska 01.08.2018-31.07.2019
32 Erkkaa verkossa syksy 2019 Oulu 11.09.2019-04.12.2019
33 Esinekuvaus studiossa -työpaja Kuusamo 10.10.2020
34 Espanjan alkeiskurssi I, 4 op (OY) -ay905024Y Oulu 16.09.2019-19.12.2019
35 Espanjan alkeiskurssi II, 4 op (OY) - ay905026Y Oulu 16.01.2020-16.04.2020
36 Espanjan jatkokurssi I, 4 op (OY) - ay905028Y Oulu 17.09.2019-17.12.2019
37 Espanjan jatkokurssi II, 4 op (OY)- ay905029Y Oulu 14.01.2020-14.04.2020
38 Filosofia 25 op (OY) Oulu, Pyhäjärvi, Ylivieska 07.10.2019-31.12.2020
39 Filosofia 35 op (OY) Oulu, Pyhäjärvi, Ylivieska 07.10.2019-31.12.2020
40 Filosofia 35 op (OY) Oulu 01.10.2018-31.12.2019
41 Finnish Extra Online – A Finnish Language Help Centre on the Internet Oulu 06.09.2019-13.12.2019
42 Finnish Extra Online – A Finnish Language Help Centre on the Internet Oulu 17.01.2020-15.05.2020
43 Finnish Grammar, Intermediate Level - Online Course Oulu 15.01.2020-15.04.2020
44 Finnish Language Basic Course 4, Level A2.2 Oulu 04.11.2019-05.12.2019
45 Finnish Language Basic Course 4, Level A2.2 – An Interactive Online Course Oulu 20.01.2020-16.03.2020
46 First Steps in Finnish – An Interactive Online Course, Level A1.1 Oulu 03.09.2019-04.12.2019
47 First Steps in Finnish – An Interactive Online Course, Level A1.1 Oulu 14.01.2020-15.04.2020
48 Fysiikan abikurssi (28 t) Oulu 26.02.2020-06.03.2020
49 GAS-menetelmän työpajakoulutus Ylivieska 07.02.2020-14.02.2020
50 Googlen pilvipalvelut Pyhäjärvi 01.04.2020-29.04.2020
51 Hallintotieteiden ja johtamisen aineopinnot 40 op (LY) Oulu 04.10.2019-31.05.2021
52 Hallintotieteiden ja johtamisen perusopinnot 25 op (LY) Oulu, Kuusamo 21.09.2018-31.10.2019
53 Hallintotieteiden ja johtamisen perusopinnot 25 op (LY) Oulu 20.09.2019-31.12.2020
54 Henkilökuvaus miljöössä Kuusamo 08.06.2020-12.06.2020
55 Henkilökuvaus miljöössä Kuusamo 31.08.2020-04.09.2020
56 Historia 25 op (OY) Oulu 24.09.2018-31.12.2019
57 Historia 25 op (OY) Oulu 23.09.2019-31.07.2020
58 Historian abikurssi (20 t) Oulu 02.03.2020-06.03.2020
59 HYP-käynnistäjäkoulutus Pyhäjärvi, Ylivieska 27.11.2019-28.11.2019
60 Hyvinvoinnin ja terveyden edistäminen (HYTE) -osaamiskokonaisuus 25-31 op (UEF) Pyhäjärvi, Ylivieska 03.01.2019-31.07.2020
61 Ihmisen vahvuuksien tukeminen - näkökulmia positiiviseen psykologiaan 5 op (LY) - ayKAPS0114 Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 24.09.2019-30.11.2019
62 Ikääntyvien kirjallisuusseminaari IKISEMMA Oulu 03.10.2019-12.12.2019
63 Ikääntyvien yliopiston verkkoluentosarja keväällä 2020 Oulussa Oulu 05.02.2020-06.05.2020
64 Ikääntyvien yliopiston verkkoluentosarja syksyllä 2019 Kuusamossa Kuusamo 18.09.2019-11.12.2019
65 Ikääntyvien yliopiston verkkoluentosarja syksyllä 2019 Oulussa Oulu 25.09.2019-11.12.2019
66 Ikääntyvien yliopiston verkkoluentosarja syksyllä 2019 Pyhäjärvellä Pyhäjärvi 25.09.2019-04.12.2019
67 Ikääntyvien yliopiston verkkoluentosarja syksyllä 2019 Raahessa Raahe 11.09.2019-04.12.2019
68 Ikääntyvien yliopiston verkkoluentosarja syksyllä 2019 Ylivieskassa Ylivieska 25.09.2019-04.12.2019
69 Investointipäätökset 5 op (OY) - ay724109P Oulu 03.06.2019-19.06.2019
70 Italian alkeiskurssi I, 4 op (OY) - ay905006Y Oulu 18.09.2019-18.12.2019
71 Italian alkeiskurssi II, 4 op (OY) - ay905007Y Oulu 15.01.2020-08.04.2020
72 Italian jatkokurssi I, 4 op (OY) - ay905008Y Oulu 15.04.2020-21.05.2020
73 Itsemyötätunto Oulu 20.03.2020-21.03.2020
74 Japani-opinnot, perusopinnot 25 op Oulu, Ylivieska 01.10.2019-31.05.2020
75 Jännittäjäryhmä – matka omaan itseen ja jännittämiseen (20 t) Oulu 28.10.2019-25.11.2019
76 Jännittäjäryhmän ohjaajakoulutus Ylivieska 06.11.2020
77 Kasvatustiede 25 op (OY) Kuusamo, Raahe 29.08.2019-31.07.2020
78 Kasvatustiede 25 op (OY) Oulu 14.05.2019-31.12.2019
79 Kauppatiede, väyläopinnot Oulu 2019-2020
80 Kauppatieteiden perusopinnot 25 op (OY) Oulu 03.09.2018-31.12.2019
81 Kauppatieteiden sivuaineopinnot, perusopinnot 25 op (OY) Oulu 03.09.2019-31.12.2020
82 Kehitykselliset neuropsykologiset oirekuvat lapsuus ja nuoruusiässä: Neurokognitiiviset häiriöt ja oppimisvaikeudet Pyhäjärvi, Ylivieska 19.02.2020-20.02.2020
83 Kehitysvammaisten saattohoito Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 26.02.2020
84 Kemian abikurssi (24 t) Oulu 27.02.2020-06.03.2020
85 Kertaa, kartuta, keskustele ja kirjoita (20 t) – Challenge yourself in English Oulu 08.10.2019-17.12.2019
86 Kiinan kielen peruskurssi I, 5 op (OY) - ay905080Y Oulu 18.09.2019-18.12.2019
87 Kiinan kielen peruskurssi II, 5 op (OY) - ay905081Y Oulu 15.01.2020-29.04.2020
88 Kiinan suullinen alkeiskurssi I, 2 op (OY) - ay905090Y Oulu 16.01.2020-19.03.2020
89 Kirjaaminen sosiaalialalla Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 18.03.2020
90 Kirjallisuus 25 op (OY) - ayA110701 Oulu 15.05.2019-04.11.2019
91 Kirjallisuusterapeuttikoulutus 40 op Oulu Syksy 2020-kevät 2022
92 Kirjallisuusterapia henkilökohtaisen ja ammatillisen kasvun välineenä 15 op Oulu 22.02.2020-20.09.2020
93 Kirjoitetaan oma kirja Oulu 30.01.2020-28.05.2020
94 Kirjoittajaryhmä senioreille Oulu 12.09.2019-28.11.2019
95 Kirjoittajaryhmä senioreille Oulu 16.01.2020-14.05.2020
96 Kirjoittamisen kesäkurssi Oulu 13.06.2020-14.06.2020
97 Kokonaisvaltainen joogaohjaajan koulutus Oulu 22.03.2019-01.12.2019
98 Kokonaisvaltainen joogaohjaajan koulutus Oulu 07.08.2020-17.01.2021
99 Kokonaisvaltainen lapsijoogan ohjaajan koulutus Oulu 25.10.2019-29.03.2020
100 Kokonaisvaltainen rentoutusohjaajan koulutus Oulu 05.06.2020-28.11.2020
101 Kokonaisvaltainen rentoutusohjaajan koulutus Oulu 22.02.2019-14.12.2019
102 Konkurssipesän käytännön hoitaminen Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 03.12.2019
103 Korean kielen ja kulttuurin kurssi Oulu 29.10.2019-28.11.2019
104 Korean kielen keskustelun jatkokurssi Oulu 21.01.2020-31.03.2020
105 Kriisityön koulutusohjelma 20 op – ”Stepped model of care” Oulu 09.09.2019-19.05.2020
106 Kulttuuriantropologia ja arkeologia 25 op (OY) Oulu 16.09.2019-31.12.2020
107 Kunnan rakennusurakat – reklamaatio, takuu ja vakuudet Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 13.02.2020
108 Kuvaaminen käsisalamalla -työpaja Kuusamo 06.06.2020
109 Kuvataiteen työpajat 7 op (LY) Kuusamo 2019 - 2020
110 Kysytään koiralta Oulu 22.02.2020
111 Laaja-alainen erityisopettaja pedagogisena asiantuntijana (Oulu kevät 2020) Oulu 22.01.2020
112 Laaja-alainen erityisopettaja pedagogisena asiantuntijana (Pyhäjärvi kevät 2020) Pyhäjärvi 22.02.2020
113 Lakitiedon kurssi 5 op (OY) Oulu Kevät 2020
114 Lasten aistiyliherkkyys Oulu 21.02.2020-20.03.2020
115 Lasten ja nuorten psyykkinen hyvinvointi 25 op (UEF) Oulu, Kuusamo 04.10.2019-31.12.2020
116 Lasten ja nuorten psyykkinen hyvinvointi 25 op (UEF) Oulu 01.10.2018-31.12.2019
117 Lasten syömispulmat ja niiden kuntouttaminen Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 25.02.2020
118 Lasten tunnetaito-ohjaaja MM® -peruskoulutus 40 op Oulu 16.03.2020-24.03.2021
119 Laulupiirtämisen jatkokurssi - Laulupiirtäminen osana toiminnallista prosessia (syksy 2019) Oulu 29.11.2019
120 Laulupiirtämisen jatkokurssi -Laulupiirtäminen osana toiminnallista prosessia (kevät 2020) Pyhäjärvi, Ylivieska 28.01.2020
121 LCA Life Coach® -koulutus 20 op Oulu 08.11.2019-04.10.2020
122 LCA Life Coach® -koulutus 20 op Oulu 16.11.2018-01.12.2019
123 Lemmikkikuvauksen perusteet -työpaja Kuusamo 13.06.2020
124 Lempeä hyvän olon päivä senioreille Oulu 04.12.2019
125 Lempeä hyvän olon päivä senioreille Oulu 20.05.2020
126 Let’s Speak Finnish! – An Interactive Online Course Oulu 02.04.2020-14.05.2020
127 Logopedia 25 op (OY) Oulu 11.09.2018-31.12.2019
128 Logopedia 25 op (OY) Oulu 17.09.2019-31.12.2020
129 Luontoharrastajan valokuvauskurssi Kuusamo 29.06.2020-03.07.2020
130 Luontokuvat esille ihmisten ihailtavaksi! Kuusamo 11.03.2020-15.03.2020
131 Luontokuvista kuvatarinaksi ja esitykseksi Kuusamo 22.01.2020-26.01.2020
132 Luova kasvi- ja maisemakuvaus Kuusamo 22.06.2020-26.06.2020
133 Luova kirjoittaminen 25 op (TY) Oulu 24.09.2019-31.12.2020
134 Luova kirjoittaminen 25 op (TY) Oulu 25.09.2018-31.12.2019
135 Luova kirjoittaminen 35 op (TY) Oulu 24.09.2019-31.07.2020
136 Luova kirjoittaminen 35 op (TY) Oulu 18.09.2017-31.07.2020
137 Luova kirjoittaminen 35 op (TY) Oulu 25.09.2018-31.07.2021
138 Luovan kirjoittamisen jatkokurssi Oulu 05.09.2019-18.12.2019
139 Luovan kirjoittamisen jatkokurssi Oulu 16.01.2020-20.05.2020
140 Lyhyen matematiikan abikurssi (30 t) Oulu 19.02.2020-04.03.2020
141 Lyhyen matematiikan ensimmäisen vuoden tukikurssi (20 t) Oulu 06.11.2019-11.12.2019
142 Lyhyen matematiikan tukikurssi abeille (20 t) Oulu 09.01.2020-06.02.2020
143 Maalataan yhdessä! Oulu 26.08.2019-09.12.2019
144 Maalataan yhdessä! Oulu 20.01.2020-18.05.2020
145 Maalattu maisema - valokuvauksen erikoistekniikoita Kuusamo 13.05.2020-17.05.2020
146 Maalattu ruska - valokuvauksen erikoistekniikat Kuusamo 05.09.2020-09.09.2020
147 Maalauksen kesäkurssi Oulu 12.06.2020-14.06.2020
148 Maalausryhmä senioreille Oulu 05.09.2019-12.12.2019
149 Maalausryhmä senioreille Oulu 23.01.2020-28.05.2020
150 Mallivalokuvaus studiossa Kuusamo 12.10.2020-16.10.2020
151 Markkinoinnin perusteet 5 op (OY) - ay724106P Oulu 29.07.2019-28.08.2019
152 Markkinointi 25 op (VY) Pyhäjärvi, Ylivieska 01.08.2018-31.07.2019
153 Markkinointi 25 op (VY) Ylivieska 25.09.2019-31.07.2020
154 Mindfulness tunnetaitovalmentaja 25 op Oulu 06.04.2020-30.10.2020
155 Mobiilitreeniä senioreille, alkeiskurssi Oulu 28.01.2020-30.01.2020
156 Mobiilitreeniä senioreille, jatkokurssi Oulu 04.02.2020-06.02.2020
157 MuistiKUNTO®-ohjaajakoulutus Oulu 27.11.2019
158 Muistisairaan ymmärtävä kohtaaminen Oulu 24.02.2020
159 Musa tuntuu! Musiikillinen tunne- ja vuorovaikutusleikki Oulu 29.01.2020
160 Nettikerho senioreille, alkeiskurssi Oulu 13.02.2020-23.04.2020
161 Nettikerho senioreille, teemakurssi Oulu 03.10.2019-05.12.2019
162 Nettikerho senioreille, teemakurssi Oulu 20.02.2020-30.04.2020
163 NLP -elämäntaitoja ja hyvinvointia Pyhäjärvi, Ylivieska 30.11.2019
164 Opetushallinnon tutkinto 15 op Raahe
165 Oppilaan vahvuuksien tunnistaminen ja tukeminen kuvataiteen keinoin Oulu, Pyhäjärvi, Raahe 10.02.2020-12.02.2020
166 Oppilaitosten viestintä – juridiikkaa ja käytäntöä Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 04.02.2020-11.02.2020
167 Ottolapset, isyydet ja poissaolevat perilliset kuolinpesässä Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Ylivieska 27.11.2019
168 Paloista kokonaisuuteen: Digitaalinen taidetyöpaja lapsille ja nuorille Kuusamo 03.10.2019-17.10.2019
169 Palvelumuotoilu 25 op (LY) Oulu 22.09.2018-31.12.2019
170 Palvelumuotoilu 25 op (LY) Oulu 02.02.2019-31.12.2019
171 Palvelumuotoilu ja asiakaslähtöinen tuotteistaminen Kuusamo 29.01.2020
172 Palvelumuotoilun työkalut Oulu 20.04.2020-21.04.2020
173 Pastellia paperille Oulu 18.04.2020-19.04-2020
174 Perhearviointi – Perheen toimintakyvyn, voimavarojen, vahvuuksien ja vaikeuksien arviointimenetelmä Oulu 01.04.2020-27.05.2020
175 Pesänselvittäjä ja pesänjakaja – Oikeudet ja velvollisuudet erilaisissa ositus- ja jakotilanteissa Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Ylivieska 26.11.2019
176 Pitkän matematiikan abikurssi, ryhmä A (40 t) Oulu 17.02.2020-11.03.2020
177 Pitkän matematiikan abikurssi, ryhmä B (40 t) Oulu 17.02.2020-11.03.2020
178 Pitkän matematiikan toisen vuoden tukikurssi (20 t) Oulu 12.11.2019-12.12.2019
179 Pitkän matematiikan tukikurssi abeille (20 t) Oulu 10.01.2020-07.02.2020
180 Pohjoissaamen alkeiskurssi 5 op (OY) - ay683400P Oulu Kevät 2020
181 Portugalin alkeiskurssi, osa I, 4 op (OY) - ay905082Y Oulu 13.01.2020-06.04.2020
182 Portugalin alkeiskurssi, osa II, 4 op (OY) - ay905083Y Oulu 20.04.2020-26.05.2020
183 Practise Business English Speaking and Listening Online Oulu 30.10.2019-04.12.2019
184 Psykofyysisen psykoterapian perusteet 30 op Oulu 31.10.2019-04.04.2020
185 Psykologia 25 op (OY) - ayA250603 Oulu 14.05.2019-31.12.2019
186 Psykoterapeuttiset valmiudet 30 op Oulu 12.09.2019-21.08.2020
187 Psykoterapeuttiset valmiudet 30 op SYKSY 2020 Oulu 24.09.2020-15.06.2021
188 Rajantaju - Kirjallisuusterapeuttinen kuuntelupaikka Oulu 17.09.2019-17.12.2019
189 Ratkaisukeskeinen coach ja valmentaja -koulutus 30 op Oulu 27.02.2020-21.05.2021
190 Ratkaisukeskeinen lyhytterapeutti 20 op Oulu 26.11.2019-15.12.2020
191 Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja 30 op Oulu 23.09.2019-06.05.2020
192 Ravitsemustiede 25 op (UEF) Oulu, Ylivieska 19.09.2018-31.12.2019
193 Ravitsemustiede 25 op (UEF) Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi 25.09.2019-31.12.2020
194 Resilienssin vahvistamisen valmentajakoulutus auttamisaloilla työskenteleville (10 op) Oulu 23.01.2020-08.06.2020
195 Rohkaistu käyttämään työelämän englantia (20 t) Oulu 08.10.2019-17.12.2019
196 Ruokakuvaus studiossa Kuusamo 17.10.2020
197 Ruotsin abikurssi (30 t) Oulu 17.02.2020-26.02.2020
198 Ruotsin kielen kirjallinen ja suullinen taito 4 op (LY) - TRUO0010,TRUO0011 Oulu 2019-2020
199 Ruotsin kieli 25 op (OY) Oulu 13.09.2019-31.12.2020
200 Ryhmäanalyyttinen työnohjaajakoulutus 60 op Pyhäjärvi 16.11.2018-31.12.2020
201 Ryhmäanalyyttinen työnohjaajakoulutus 60 op Pyhäjärvi, Ylivieska 2020-2022
202 Sanataideohjauksen perusteet Oulu 14.02.2020-08.08.2020
203 Second Steps – an Interactive Online Course in Finnish Language, Level A1.3 Oulu 03.09.2019-04.12.2019
204 Second Steps – an Interactive Online Course in Finnish Language, Level A1.3 Oulu 14.01.2020-15.04.2020
205 Seksuaalineuvojakoulutus 30 op 2020 Oulu 28.01.2020-22.11.2020
206 Seniorijooga, ryhmä 1 Oulu 27.09.2019-13.12.2019
207 Seniorijooga, ryhmä 1 Oulu 13.01.2020-06.04.2020
208 Seniorijooga, ryhmä 2 Oulu 30.09.2019-16.12.2019
209 Seniorijooga, ryhmä 2 Oulu 13.01.2020-06.04.2020
210 Seniorijooga, ryhmä 3 Oulu 27.09.2019-13.12.2019
211 Seniorin jooga & rentoutus Oulu 20.04.2020-18.05.2020
212 Seniorin lempeä jumppa Oulu 30.09.2019-16.12.2019
213 Seniorin lempeä jumppa Oulu 13.01.2020-06.04.2020
214 Simply Meditaatio Oulu 25.11.2019
215 Sometellen - sosiaalisen median kurssi senioreille Oulu 12.02.2020-25.02.2020
216 Sopimus- ja yhteisöoikeus 5 op (OY) - ay724610P Oulu 02.09.2019-09.10.2019
217 Sosiaali- ja terveydenhuollon tietosuojan ja tietoturvan omavalvontasuunnitelma Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 06.02.2020-20.02.2020
218 Sosiaalipsykologia 25 op (UEF) Oulu 20.09.2019-31.12.2020
219 Sosiaalipsykologia 25 op (UEF) Oulu, Kuusamo, Ylivieska 21.09.2018-31.12.2019
220 Sosiologia 25 op (OY) - ayA211401 Oulu 13.05.2019-02.12.2019
221 Steinerpedagogiikan perusteet 15 op Oulu 08.02.2019-31.12.2019
222 Suomen kielen rakenne 5 op (OY) - ay694958Y Oulu 18.09.2019-31.10.2019
223 Suomen kieli, perusopinnot 25 op (OY) Oulu 16.09.2019-31.12.2020
224 Svenska för ekonomer (OyKKK) 4 op (OY) - ay901052Y, ay901053Y Oulu 14.10.2019-16.12.2019
225 Syysmaisema ja -taivas Kuusamo 05.09.2020-10.09.2020
226 Tarjouspyynnön laatiminen kunnan rakennusurakassa Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 12.02.2020
227 Terveysteknologia ja kuntoutus 5 op (OY) - ay040404A Oulu Kevät 2020
228 Tietosuojavastaavan osaaminen ajan tasalle! Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 07.05.2020
229 Trauma Tapping Technique Oulu 26.11.2019
230 Traumainformoitu hoito — Läsnäoloa ja tunnetaitoja terveydenhoidon henkilöstölle Oulu 25.03.2020
231 Traumapsykoterapian perusteet Oulu 30.03.2020-31.03.2020
232 TRE®-ohjaajakoulutus Oulu 30.01.2020-12.10.2020
233 Tunnetaitoja aikuisille – Intensiivikurssi omiin tunteisiin Oulu 18.10.2019-30.11.2019
234 Tuotantotalous 25 (OY) Kuusamo, Raahe 27.08.2019-08.06.2020
235 Tykky ja taivas, maisemakuvauksen erikoiskurssi Kuusamo 12.02.2020-16.02.2020
236 Työoikeus 4 op (LY) Oulu 15.11.2019-26.03.2020
237 Uskonnon abikurssi (20 t) Oulu 18.02.2020-26.02.2020
238 Valmennuskurssit lääketieteelliseen Oulu 27.01.2020-14.05.2020
239 Valokuvauksen työpaja 7 op (LY) Ylivieska 01.01.2019-31.07.2019
240 Vanhusten suun hoito Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 20.03.2020
241 Varhennetun englannin täydennyskoulutus 2 op Kuusamo 7.9.2019 alk.
242 Venäjän alkeiskurssi I, 5 op (OY) - ay904066Y Oulu 13.05.2019-17.06.2019
243 Videoiden hyödyntäminen markkinoinnissa ja viestinnässä Oulu 20.02.2020-21.02.2020
244 Viestintä 25 op (OY) Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 25.09.2019-31.12.2020
245 Viestintä 25 op (OY) Oulu 26.09.2018-31.12.2019
246 Voimauttavan vuorovaikutuksen perusteet kehitysvammatyössä Pyhäjärvi, Ylivieska 10.03.2020
247 Voimavarakeskeinen mindfulness-ohjaaja 25 op Oulu 18.10.2019-14.03.2020
248 Voimavarakeskeinen työnohjaajakoulutus 2018–2020 (60 op) Oulu 01.02.2018-30.06.2020
249 Voimavarakeskeinen työnohjaajakoulutus 2020-2022 (60 op) Oulu 03.02.2020-30.06.2022
250 Voimavaroja logoterapeuttisesta ajattelusta Pyhäjärvi, Ylivieska 13.02.2020
251 Väkivaltauhan kohtaaminen ja hallinta työpaikoilla Oulu, Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 20.03.2020
252 Välineitä koulukuraattorin työn arkeen Pyhäjärvi, Ylivieska 2020-2021
253 Windows 10-käyttöjärjestelmä tutuksi Pyhäjärvi 15.01.2020-12.02.2020
254 Write Business Emails in English Online Oulu 05.02.2020-18.03.2020
255 Yhteiskuntaopin abikurssi (20 t) Oulu 24.02.2020-28.02.2020
256 Yhteiskuntaoppi 60 op (OY) - ayA100009 Oulu 2019-2020
257 Yleisen kielitieteen ja fonetiikan peruskurssi 5 op (OY) - ay694959Y Oulu 07.01.2020-13.02.2020
258 Yöttömän yön kasvikuvauskurssi Kuusamo 22.06.2020-26.06.2020
259 Älylaite tutuksi -kurssi, Törmänen Kuusamo 31.10.2019-28.11.2019
 

Löysitkö etsimäsi? Ota tarvittaessa yhteyttä kesäyliopiston toimipaikkoihin: Yhteystiedot.
Did you find what you were looking for? Please contact summer university offices if needed: Yhteystiedot.