Etusivu » Hyvinvointi ja harrasteet

Hyvinvointi ja harrasteet

  Koulutuksen nimi Toimipaikka Ajankohta
1 Akupunktio-koulutus, perusopinnot Oulu 10.01.2020-31.01.2021
2 Akupunktio-koulutus, perusopinnot Oulu 16.10.2020-08.08.2021
3 Alppihiihdon ohjaajakurssi Rukalla Kuusamo 08.10.2020-08.11.2020
4 Alppihiihdon ohjaajakurssi Rukalla, Kevät 2021 Kuusamo 25.03.2021-25.04.2021
5 Alppihiihdon ohjaajakurssi Rukalla, Talvi 2021 Kuusamo 07.01.2021-07.02.2021
6 Asahi Health® -ohjaajakoulutus Oulu 07.11.2020-13.12.2020
7 E-tekstiilit Oulu, Ylivieska 13.11.2020-14.11.2020
8 Ekspressiivisen taideterapian perusteet 20 op Oulu 05.10.2019-06.09.2020
9 Ekspressiivisen taideterapian perusteet 20 op Oulu 26.09.2020-23.05.2021
10 Eläinavusteinen valmentaja -koulutus – Partners Dog® 30 op Oulu 31.10.2020-15.08.2021
11 Esinekuvaus studiossa -työpaja Kuusamo 10.10.2020
12 Haavoittuva mieli - tunnista ja tue Oulu 07.09.2020-14.09.2020
13 Hengittämällä helpottaa Oulu 09.10.2020-11.10.2020
14 Intialaisen päähieronnan etäoppimisen kurssi Oulu 01.08.2020-30.09.2020
15 Itsemyötätunto Oulu 21.08.2020-22.08.2020
16 Jännittäjäryhmä – matka omaan itseen ja jännittämiseen (20 t) Oulu 26.10.2020-23.11.2020
17 Kielen- ja tekstinhuolto 2 op (LY) - XKIR0001 Raahe 07.10.2020-02.12.2020
18 Kirjallisuusterapeuttikoulutus 40 op Oulu Kevät 2021 - syksy 2023
19 Kirjoitetaan oma kirja Oulu 30.01.2020-30.09.2020
20 Kirjoitetaan oma kirja Oulu 03.09.2020-10.12.2020
21 Kirjoitetaan oma kirja Oulu 28.01.2021-20.05.2021
22 Kirjoituskurssi: Kerro runolla Oulu 15.08.2020-16.08.2020
23 Kokonaisvaltainen joogaohjaajan koulutus Oulu 18.09.2020-21.03.2021
24 Kokonaisvaltainen lapsijoogan ohjaajan koulutus Oulu 25.10.2019-27.09.2020
25 Kokonaisvaltainen rentoutusohjaajan koulutus Oulu 04.09.2020-13.02.2021
26 Kuva ja kehollisuus auttajan voimavarana Oulu 27.10.2020-24.11.2020
27 Kuvaaminen käsisalamalla -työpaja Kuusamo 29.08.2020
28 Laulupiirtämisen perusteet Oulu 28.09.2020
29 Lemmikkikuvauksen perusteet -työpaja Kuusamo 30.08.2020
30 Lumilautailun ohjaajakurssi Rukalla Kuusamo 08.10.2020-08.11.2020
31 Lumilautailun ohjaajakurssi Rukalla, Kevät 2021 Kuusamo 25.03.2021-25.04.2021
32 Lumilautailun ohjaajakurssi Rukalla, Talvi 2021 Kuusamo 07.01.2021-07.02.2021
33 Luontoharrastajan valokuvauskurssi Kuusamo 10.08.2020-14.08.2020
34 Luontohoiva -ohjaajakoulutus 10 op, 2020-2021 Kuusamo 26.10.2020-15.03.2021
35 Luova kasvi- ja maisemakuvaus Kuusamo 10.08.2020-14.08.2020
36 Luova kirjoittaminen 25 op (TY) Oulu 24.09.2019-31.12.2020
37 Luova kirjoittaminen 25 op (TY) Oulu, Ylivieska 23.09.2020-31.12.2021
38 Luova kirjoittaminen 35 op (TY) Oulu 25.09.2018-31.07.2021
39 Luova kirjoittaminen 35 op (TY) Oulu 23.09.2020-31.07.2023
40 Luovan kirjoittamisen jatkokurssi Oulu 19.08.2020-09.12.2020
41 Luovan kirjoittamisen jatkokurssi Oulu 13.01.2021-05.05.2021
42 Maalattu ruska - valokuvauksen erikoistekniikat Kuusamo 05.09.2020-09.09.2020
43 Mallivalokuvaus studiossa Kuusamo 12.10.2020-16.10.2020
44 Mindfulness tunnetaitovalmentaja 25 op Oulu 14.08.2020-28.02.2021
45 Musiikin ilmaisohjelmat internetissä - webinaari Oulu 26.10.2020-30.11.2020
46 Puukkokurssi Oulu 06.11.2020-15.11.2020
47 Puukon tupen valmistaminen Oulu 21.11.2020-22.11.2020
48 Rajantaju - Kirjallisuusterapeuttinen kuuntelupaikka Oulu 21.01.2020-17.11.2020
49 Ruokakuvaus studiossa Kuusamo 17.10.2020
50 Selkokieli tutuksi! Oulu, Ylivieska 18.11.2020-19.11.2020
51 Simply Meditaatio Oulu 20.11.2020
52 Sinuiksi sienten kanssa -sienikurssi Oulu 07.09.2020-08.09.2020
53 Syysmaisema ja -taivas Kuusamo 05.09.2020-10.09.2020
54 Tee oma kirja Oulu 15.10.2020
55 TRE stressinpurkuliikkeet - etäoppimisen kurssi Oulu 01.08.2020-30.09.2020
56 Tunnetaitoja aikuisille – Intensiivikurssi omiin tunteisiin Oulu 02.10.2020-14.11.2020
57 Voimaa tunteista – valjasta tunne-energia käyttöösi Oulu 19.11.2020
58 Voimavarakeskeinen mindfulness-ohjaaja 25 op Oulu 16.10.2020-20.03.2021
59 Yöttömän yön kasvikuvauskurssi Kuusamo 03.08.2020-07.08.2020
60 Äänenkäsittely ja nuotinkirjoitus tietokoneella - webinaari Oulu 18.01.2021-22.02.2021