Etusivu » Hyvinvointi ja harrasteet

Hyvinvointi ja harrasteet

  Koulutuksen nimi Toimipaikka Ajankohta
1 Adobe Photoshopin peruskurssi Oulu 17.02.2020-16.03.2020
2 Akupunktio-koulutus, perusopinnot Oulu 10.01.2020-31.01.2021
3 Asahi Health® -ohjaajakoulutus Oulu 18.04.2020-17.05.2020
4 Avaimia tunnelukkojen tunnistamiseen Ylivieska 27.03.2020-28.03.2020
5 Ekspressiivisen taideterapian perusteet 20 op Oulu 05.10.2019-24.05.2020
6 Esinekuvaus studiossa -työpaja Kuusamo 10.10.2020
7 Henkilökuvaus miljöössä Kuusamo 08.06.2020-12.06.2020
8 Henkilökuvaus miljöössä Kuusamo 31.08.2020-04.09.2020
9 Itsemyötätunto Oulu 20.03.2020-21.03.2020
10 Jännittäjäryhmä – matka omaan itseen ja jännittämiseen (20 t) Oulu 28.10.2019-25.11.2019
11 Kirjallisuusterapeuttikoulutus 40 op Oulu Syksy 2020-kevät 2022
12 Kirjallisuusterapia henkilökohtaisen ja ammatillisen kasvun välineenä 15 op Oulu 22.02.2020-20.09.2020
13 Kirjoitetaan oma kirja Oulu 30.01.2020-28.05.2020
14 Kirjoittajaryhmä senioreille Oulu 12.09.2019-28.11.2019
15 Kirjoittajaryhmä senioreille Oulu 16.01.2020-14.05.2020
16 Kirjoittamisen kesäkurssi Oulu 13.06.2020-14.06.2020
17 Kokonaisvaltainen joogaohjaajan koulutus Oulu 22.03.2019-01.12.2019
18 Kokonaisvaltainen joogaohjaajan koulutus Oulu 07.08.2020-17.01.2021
19 Kokonaisvaltainen lapsijoogan ohjaajan koulutus Oulu 25.10.2019-29.03.2020
20 Kokonaisvaltainen rentoutusohjaajan koulutus Oulu 05.06.2020-28.11.2020
21 Kokonaisvaltainen rentoutusohjaajan koulutus Oulu 22.02.2019-14.12.2019
22 Kuvaaminen käsisalamalla -työpaja Kuusamo 06.06.2020
23 Kysytään koiralta Oulu 22.02.2020
24 Laulupiirtämisen jatkokurssi - Laulupiirtäminen osana toiminnallista prosessia (syksy 2019) Oulu 29.11.2019
25 Lemmikkikuvauksen perusteet -työpaja Kuusamo 13.06.2020
26 Luontoharrastajan valokuvauskurssi Kuusamo 29.06.2020-03.07.2020
27 Luontokuvat esille ihmisten ihailtavaksi! Kuusamo 11.03.2020-15.03.2020
28 Luontokuvista kuvatarinaksi ja esitykseksi Kuusamo 22.01.2020-26.01.2020
29 Luova kasvi- ja maisemakuvaus Kuusamo 22.06.2020-26.06.2020
30 Luova kirjoittaminen 25 op (TY) Oulu 24.09.2019-31.12.2020
31 Luova kirjoittaminen 25 op (TY) Oulu 25.09.2018-31.12.2019
32 Luova kirjoittaminen 35 op (TY) Oulu 24.09.2019-31.07.2020
33 Luova kirjoittaminen 35 op (TY) Oulu 18.09.2017-31.07.2020
34 Luova kirjoittaminen 35 op (TY) Oulu 25.09.2018-31.07.2021
35 Luovan kirjoittamisen jatkokurssi Oulu 05.09.2019-18.12.2019
36 Luovan kirjoittamisen jatkokurssi Oulu 16.01.2020-20.05.2020
37 Maalataan yhdessä! Oulu 26.08.2019-09.12.2019
38 Maalataan yhdessä! Oulu 20.01.2020-18.05.2020
39 Maalattu maisema - valokuvauksen erikoistekniikoita Kuusamo 13.05.2020-17.05.2020
40 Maalattu ruska - valokuvauksen erikoistekniikat Kuusamo 05.09.2020-09.09.2020
41 Maalauksen kesäkurssi Oulu 12.06.2020-14.06.2020
42 Maalausryhmä senioreille Oulu 05.09.2019-12.12.2019
43 Maalausryhmä senioreille Oulu 23.01.2020-28.05.2020
44 Mallivalokuvaus studiossa Kuusamo 12.10.2020-16.10.2020
45 Mindfulness tunnetaitovalmentaja 25 op Oulu 06.04.2020-30.10.2020
46 Musa tuntuu! Musiikillinen tunne- ja vuorovaikutusleikki Oulu 29.01.2020
47 Oppilaan vahvuuksien tunnistaminen ja tukeminen kuvataiteen keinoin Oulu, Pyhäjärvi, Raahe 10.02.2020-12.02.2020
48 Pastellia paperille Oulu 18.04.2020-19.04-2020
49 Rajantaju - Kirjallisuusterapeuttinen kuuntelupaikka Oulu 17.09.2019-17.12.2019
50 Ruokakuvaus studiossa Kuusamo 17.10.2020
51 Sanataideohjauksen perusteet Oulu 14.02.2020-08.08.2020
52 Simply Meditaatio Oulu 25.11.2019
53 Syysmaisema ja -taivas Kuusamo 05.09.2020-10.09.2020
54 Tunnetaitoja aikuisille – Intensiivikurssi omiin tunteisiin Oulu 18.10.2019-30.11.2019
55 Tykky ja taivas, maisemakuvauksen erikoiskurssi Kuusamo 12.02.2020-16.02.2020
56 Valokuvauksen työpaja 7 op (LY) Ylivieska 01.01.2019-31.07.2019
57 Voimavarakeskeinen mindfulness-ohjaaja 25 op Oulu 18.10.2019-14.03.2020
58 Yöttömän yön kasvikuvauskurssi Kuusamo 22.06.2020-26.06.2020